درباره ما

شرکت مهران آویشه با هدف تولید و بسته بندی محصولات کندو ( عسل، گرده گل، ژله رویال و... ) توسط تعدادی از زنبورداران منطقه طالقان به مدیریت عاملی آقای محمد صادق مهرانی در سال 1378به شماره ثبت 56 تاسیس گردید. با توجه به پوشش گیاهی بسیار مناسب در ارتفاعات البرز که عمدتا با گیاهان دارویی مانند آویشن، گون، باریجه، گرز، تیغ، اکلیل کوهی، اسپرس، شبدر و غیره پوشیده شده است، زنبورداران این شرکت را بر آن داشته تا با استفاده از کلنی های زنبور عسل خود اقدام به جمع آوری شهد گلهای منطقه طالقان نموده و یکی از نادرترین و مرغوبترین عسل های طبیعی ایران را تولید نمایند.

این شرکت با احداث و تاسیس کارخانه بسته بندی فرآورده های کندو در مهران طالقان و اخذ کلیه مجوز های قانونی و دریافت پروانه بهره برداری به شماره 12/33/117933و پروانه ساخت به شماره 56/13927 و با تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و با استفاده از تکنولوژی روز در مراحل تولید و بسته بندی به قصد تحول در تولید عسل کاملا طبیعی و دیگر محصولات کندو و جلب اعتماد هر چه بیشتر مصرف کنندگان فعالیت خود را تحت نام و علامت اختصاری آبشن آغاز نموده است.

کارخانه آبشن:  محل کارخانه آبشن در دامنه کوه گزرچال در مقابل قله دوهاله و در مجاورت روستای مهرانِ طالقان در زمینی به وسعت 6000 متر مربع واقع شده است. ساختمان کارخانه به صورت سوله در دو طبقه طراحی شده است که طبقه زیرین آن به عنوان انبار مواد اولیه، گرمخانه ها و واحد عسل گیری در نظر گرفته شده و در طبقه فوقانی، سالن تولید، آزمایشگاه، انبار محصول، دفتر اداری و همچنین 3 واحد ساختمان مسکونی، اداری و انبارهای سوخت و تاسیسات نیز در مجاورت کارخانه اجرا گردیده است.